Logo
Načítanie
Projekt

Školy v Tanzánii

Projekt tanzánskych škôl

Školy sa nachádzajú na vyvýšenine Ngorongoro, v národnom parku v severnej časti Tanzánie, v oblasti extrémne vystavenej prírodným živlom. Vietor, dážď, husté hmlisté mraky a mráz v nadmorskej výške 8 000 metrov nad morom spôsobujú, že pre deti je školská dochádzka skutočne mimoriadne náročná. Nielenže musia čeliť živlom, ale aj cesta do školy a späť domov, do ich skromných afrických chatrčí, nachádzajúcich sa v divokej africkej buši, je taká nebezpečná, ako len môže byť. Levy, byvoly kapské, leopardy a stáda slonov sa v týchto oblastiach vyskytujú každý deň a všetky môžu deťom potenciálne ublížiť, keď pešo putujú bušom, pričom v niektorých prípadoch musia denne prejsť až 16 míľ a čeliť všetkým týmto hrozbám. Väčšina žiakov pochádza z miestneho kmeňa Masajov, ktorí sa živia pastierstvom a väčšinou pracujú na poli. Výživné stravovanie je aj v najlepších časoch takmer nulové, v dôsledku čoho, mnohí z nich trpia podvýživou. Ale napriek tomu, keď som videl a stretol tieto deti, všetky majú jeden spoločný prvok, a tým je šťastie. Nikdy sa nevyskytne okamih veľkého smútku, alebo ho aspoň nie je výrazne vidieť.

Avšak, zistil som jednu veľmi smutnú vec – deti ani v škole nemajú dostatok jedla. V roku 2015 prestalo v tejto oblasti fungovať financovanie zo Svetovej potravinovej pomoci (WFP), v dôsledku čoho boli dodávky potravín do školy okamžite zastavené, pretože sponzor ukončil svoju činnosť. Bol som smutný pri pomyslení, že väčšina z detí je hladná, zatiaľ čo sa snažili čo najlepšie sústrediť na vyučovanie. Viete si predstaviť, že sa snažíte zvládnuť školu a zároveň ste hladní? Došlo mi, že koncept vzdelávania a učenia je nulový, ak sa oň pokúšame s prázdnym bruchom. Naším cieľom je vyzbierať minimálne 2 500,00 GBP (približne 7 190 169, 641 TZS) na podporu detí zo základnej školy, aby mohli mať jedno jedlo denne.

Napíšte nám

Pokiaľ máte otázku, želanie alebo potrebujete informácie o darovaní daru, môžete nám napísať prostredníctvom formulára a my sa vám ozveme. Alebo nás kontaktujte priamo:

Roman Baláž, záchranár zvierat, fotograf a osobný sprievodca.
Zavolajte na telefónne číslo +420 734 863 169 alebo napíšte na e-mail.

Chyba: Vyplňte požadované informácie!
Foto Safari Afrika
Private Safari Travel