Logo
Načítanie
Projekt

Nosorožce bez hraníc

Nosorožce bez hraníc

Inšpiráciou pre projekt Nosorožce bez hraníc je reakcia na hrozivú situáciu, ktorej čelia nosorožce v Afrike. Vzhľadom na to, že pytliactvo nosorožcov je na historicky najvyššej úrovni, musia byť znepokojení ochrancovia prírody aktívni.

Great Plains Conservation a andBeyond, dve popredné spoločnosti zaoberajúce sa ochranou prírody a cestovným ruchom, sa spojili s cieľom premiestniť 100 nosorožcov z Južnej Afriky do bezpečného útočiska v Botswane. Jedným z obľúbených ikonických zvierat Romana Baláža, ktoré si môže pozrieť vo voľnej prírode, je nosorožec.

Roman má výborný zmysel pre detail. Pri hľadaní bielych aj čiernych nosorožcov, počas svojich expedícií na safari, mal vždy šťastie, a na nosorožca narazil vždy, keď sa ocitol v buši. Nosorožec je tiež jedným z jeho najfotografovanejších zvierat a vďaka tejto skúsenosti si vypestoval väčšiu lásku k nosorožcom. Keď sa Roman dozvedel o katastrofálnom stave, v ktorom sa tieto zvieratá ocitli v dôsledku agresívneho pytliactva, okamžite venoval finančné prostriedky na projekt Nosorožce bez hraníc, aby pomohol zabezpečiť bezpečný chov týchto majestátnych tvorov.

Projekt Nosorožce bez hraníc prispieva k záchrane druhu, ktorý je na pokraji vyhynutia. Nosorožce bez hraníc vznikol s cieľom začať presúvať tieto ohrozené zvieratá z miest, kde sa vyskytuje pytliactvo, do bezpečnejšieho prostredia. V prípade potreby sa nosorožce budú prepravovať letecky namiesto cestnej dopravy, aby sa skrátila cesta a znížil sa stres zvierat. Rozpočet na premiestnenie jedného nosorožca je 45 000 USD. Celý projekt, vrátane prebiehajúceho monitorovania a bezpečnosti, si vyžaduje celkový rozpočet 4,5 milióna USD.

Botswana bola starostlivo vybraná pre mimoriadne nízku mieru pytliactva, a to aj vďaka politike "nulovej tolerancie" pri stretnutí s potenciálnymi hrozbami. Každý nosorožec bude po premiestnení vybavený špeciálne navrhnutými telemetrickými zariadeniami na účely priebežného výskumu a monitorovania.

Napíšte nám

Pokiaľ máte otázku, želanie alebo potrebujete informácie o darovaní daru, môžete nám napísať prostredníctvom formulára a my sa vám ozveme. Alebo nás kontaktujte priamo:

Roman Baláž, záchranár zvierat, fotograf a osobný sprievodca.
Zavolajte na telefónne číslo +420 734 863 169 alebo napíšte na e-mail.

Chyba: Vyplňte požadované informácie!
Foto Safari Afrika
Private Safari Travel